Fotogalerij deel 1 bevat foto’s die ik kreeg van mijn broer Bram. De serie is afkomstig van onze grootmoeder Oma Dunlop, de moeder van mijn vader. Oma Dunlop was getrouwd met Eduard Willem Dunlop, geboren 16 juni 1881 in Batavia. Oma Dunlop, Helena Carolina Buurman van Vreeden werd geboren op 12 september 1884 in Semarang.
De serie bevat ook foto’s van de ouders van mijn grootvader Eduard Willem, dat zijn dus mijn overgrootouders. Mijn overgrootvader had óók de naam Eduard Willem Dunlop, hij werd geboren op 6 januari 1853 in Rotterdam en overgrootmoeder Anna Maria Mikkers tenslotte werd geboren op 17 juni 1854 in Haarlem.
Een aantal van de foto’s in dit deel zijn meer dan honderd jaar oud.
Bij ieder onderdeel wordt kort aangegeven wat de inhoud is.
1. De foto’s zaten in een grote kartonnen doos. Opvallend waren twee fotoalbums. Het eerste album had de vorm van een blad met dikke bladzijden met goud op snee, de buitenkant was bedekt met een soort fluweelachtige stof en een decoratief beslag. Het tweede album was wat eenvoudiger van uiterlijk en had ook dikke goud op snee bladzijden, de omslag was van leer met een gouden decoratie . In de albums waren de foto’s allemaal op dik karton afgedrukt met onder de foto vaak de naam van de fotograaf en/of de fotostudio waar de foto gemaakt was.
Verder nog enveloppen met losse foto’s. Foto’s in lijsten en grote foto’s op karton afgedrukt.
2. Deze fotoserie begint met de ouders van Eduard Willem Dunlop 1. Samuel Johannes Dunlop, geboren in 1838 in Rotterdam en Margarethe Petronella Jacoba Suringar, geboren in 1818 in Leeuwarden. Dit echtpaar krijgt 11 kinderen, waarvan mijn overgrootvader Eduard Willem 1 het achtste kind is.
Eduard Willem 1 en Anna Maria Mikkers krijgen drie zonen. Eduard Willem, mijn grootvader, geboren in 1881, Samuel Johannes Cornelis, geboren in 1883, jong overleden in 1905 en Gustaaf Abram, geboren in 1887.
3. Deze serie bevat een drietal foto’s. Dat zijn foto’s van de ouders van mijn oma Dunlop.
Het gaat om overgrootvader Willem Buurman van Vreeden, geboren in 1841 te Apeldoorn en overgrootmoeder Helena Carolina Schlutow, geboren in 1847 te Amsterdam. Zij kregen 4 kinderen en mijn grootmoeder was het tweede kind.
4. Deze serie gaat over mijn grootouders, de ouders van mijn vader. Eduard Willem Dunlop 2, geboren in 1881 te Batavia en Helena Carolina Buurman van Vreeden, geboren in 1884 in Semarang. Zij trouwden op 19 februari 1906 in Soerabaja. Zij kregen 4 kinderen. Eduard Willem, geboren in 1906, Samuel Johannes Cornelis (mijn vader), geboren in 1908, Helena Anna Maria, geboren in 1918 in Batavia en Martinus Johannes, geboren in 1921 in Batavia.
5. Deze serie gaat over mijn vader Samuel Johannes Cornelis Dunlop. De foto’s beginnen bij de middelbare school. Er zijn foto’s van zijn deelname aan de Olympische winterspelen van 1936 en ook enkele foto’s uit zijn studententijd zijn erbij. En als afsluiting nog wat andere sportieve opnamen en een tweetal portretten.
6. Deze serie foto’s bevat protretten van mensen die ik niet ken. Veelal afkomstig uit Haarlem en dus behorend tot de omgeving van Anna Maria Mikkers, die daar vandaan kwam.
7. Deze serie bestaat uit ‘huizenfoto’s’. Onbekend van wie of waar zij stonden.
8. Deze serie bestaat uit foto’s van interieurs. Ook hiervan is bij mij niet bekend van wie en waar.
9. Bij de foto’s van Bram waren er ook die van landschappen. Prachtige foto’s, maar helaas ook hiervan weet ik niet precies waar deze foto’s genomen zijn.
10. Nu volgt een serie met foto’s van een weer ramp. Ik heb helaas geen enkel idee waar dit zich heeft afgespeeld. Het lijkt een ramp te zijn aan een kust omdat er veel schepen op voorkomen die stevige averij hebben opgelopen.
2024: Het is mij nu bekend waar deze foto’s over gaan. Dit is te lezen in dit blog:
11. Deze serie van 36 foto’s heb ik ‘van alles en nog wat’ genoemd. Dat is ook precies wat het is. Een grote verscheidenheid aan thema’s komt voorbij. Uitjes, feestjes, picknicks, de Borobudur, Wilhelmina, Juliana, voorstellingen, diners, de paardenrennen, het afscheid bij de boot enz. enz.
12. deze laatste serie is heel bijzonder. De ‘Woodbury en Page’ serie. Woodbury en Page waren twee bijzondere fotografen die in Nederlands-Indië grote naam hebben gemaakt. Eduard Willem Dunlop, Anna Maria Dunlop-Mikkers en twee van hun kinderen werden óók door hen op de gevoelige prent afgebeeld.
Over Woodbury & Page is op Wikipedia een pagine te vinden: https://nl.wikipedia.org/wiki/Walter_B._Woodbury#Leven_en_werk
Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft ook een mooie Woodbury & Page collectie:
https://www.rijksmuseum.nl/en/rijksstudio/1308493–nina-svenson/collections/woodbury-page?ii=0&p=0
In dit fotoblog komen veel onderwerpen voor waar ik over geschreven heb. Hierbij een overzicht:































































































































































































































































